جک دوستون

 • 0 دیدگاه
 • ارسال شده در ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ ۱۷:۰۸:۳۴

جک دوستون یکی از انواع تجهیزات تعمیرگاهی خودرو  در زیر گروه جکهای بالابر میباشد، از آنجاییکه جک دوستون از لحاظ قیمت و همچنین ایجاد فضای کافی برای انجام امور تعمیراتی برای تعمیرکاران مناسب میباشد یکی از پرکاربرد ترین بالابرهای تعمیرگاهی در تعمیرگاهها میباشد، و تمایل تعمیرکاران برای خرید این جک نسبت به سایر جکهای تعمیرگاهی بیستر است.


معرفی جک دوستون:

جک دوستون یکی از انواع تجهیزات تعمیرگاهی خودرو  در زیر گروه جکهای بالابر میباشد، از آنجاییکه جک دوستون از لحاظ قیمت و همچنین ایجاد فضای کافی برای انجام امور تعمیراتی برای تعمیرکاران مناسب میباشد یکی از پرکاربرد ترین بالابرهای تعمیرگاهی در تعمیرگاهها میباشد، و تمایل تعمیرکاران برای خرید این جک نسبت به سایر جکهای تعمیرگاهی بیستر است.

از جک دوستون میتوان در تعمیرگاهها برای تعویض روغن،انجام امور مکانیکی، تعمیرات جلوبندی خودرو، و غیره استفاده مطلوب کرد، از مزایای دیگر جک دوستون علاوه بر قیمت مناسب این جک میتوان به نصب راحت آن در تعمیرگاهها اشاره کرد، تمام موارد ذکر شده بالا باعث شده است جک دوستون رتبه پر فروش ترین جک تعمیرگاهی را به خود اختصاص دهد.

با توجه به پیشرفت صنعت تجهیزات تعمیرگاهی و همچنین استفاده تعمیرگاههای مدرن از به روز ترین تجهیزات تعمیرگاهی، میتوان از جک دوستون برای جایگزینی چال سرویس های قدیمی و منسوخ شده استفاده کرد، یکی دیگر از مزایای استفاده از جک دوستون آگاهی مشتری از نحوه انجام امور تعمیراتی بر روی خودروی خود است.

 

انواع جک دوستون

جک دو ستون ماردونی:

با توجه به اینکه جکهای دوستون ماردونی عمداتا از برق سه فاز استفاده میکنند، و سیستم انتقال قدرت و عملکرد آنها به صورت پیچ و  مهره میباشد معمولاً هزینه نگهداری سالیانه بالاتری نسبت به سایر جکهای دوستون دارند و مورد اقبال کمتری در میان تعمیرگاه داران قرار میگیرند.

جک دوستون هیدرولیک:

جکهای دوستون هیدرولیک از پمپ هیدرولیک استفاده میکنند و ستونها با استفاده از سیم بکسل به همدیگر مرتبط میباشند و وجود این سیم بکسل باعث میگردد ستون ها همزمان بالا رفته، اکثر جک های تولید شده در سالهای اخیر توسط شرکت های تولید کننده تجهیزات تعمیرگاهی با سیستم هیدرولیک میباشند.

نکات مثبت در مورد استفاده از جک دوستون

 1. نصب بسیار راحت نسبت به سایر جکهای تعمیرگاهی
 2. داشتن فضای کافی در زیر خودرو به جهت بازدید و انجام امور تعمیراتی
 3. بالا بردن خودرو تا ارتفاع دلخواه
 4. قابلیت جایگزین کردن جک به جای چال سرویس در تعویض روغنی ها
 5. قابلیت نصب در مکانهایی که زیر آنها زیر زمین است.
 6. قابلیت کار با برق سه فاز و تکفاز.            

نکاتی به جهت ایمنی بیشتر در استفاده از جک دوستون

 • بعد از بالا بردن جک به ارتفاع دلخواه از قفل بودن هر دو ستون اطمینان حاصل نمایید.
 • روغن دستگاه از نوع هیدرولیک بوده، و همیشه از مقدار مناسب آن اطمینان حاصل فرمایید.
 • برای آزاد کردن قفل های جک دوستون ابتدا قفل ستون روبروی پاورپک را آزاد کنید و پس از عبور از کنار خودرو قفل ستون پاورپک دار آزاد و خودرو به سمت پایین آورده گردد.
 • به جهت عدم خسارت جک در صورت بروز نوسانات برقی بهتر است از ترانس صنعتی در محل خروجی کنتور برق استفاده گردد. 
 • از انجام اصول غیر استاندارد مانند آویزان شدن و ... در زیر جکهایی که خودرو بر روی آن قرار دارد جداً خودداری نمایید.

جدید ترین اخبار و مقالات داخلی و خارجی، مرتبط با حوزه خودرو و خدمات پس از فروش خودرو را میتوانید در سایت گاراژمن مطالعه کنید.گاراژمن مرجع تخصصی ارائه تجهیزات تعمیرگاهی خودرو، خطوط معاینه فنی سبک، خطوط معاینه فنی سنگین و خطوط معاینه فنی موتورسیکلت،لوازم یدکی و ملزومات خودرو میتواند با استفاده از نظرات سازنده شما مخاطبین محترم گامی بزرگ در ارائه بهتر مطالب، اخبار، و مقالات روز دنیا در حوزه خودرو بردارد، لطفاً با انتشار مطالب سایت ما را در این امر مهم یاری فرمایید.

این مقاله توسط گاراژمن گردآوری گردیده است.

دیدگاه ها

ارسال نظر